tlo-na-duzym

DROGA
JEST CELEM

Wielki Trawers Islandii, to moje wielkie marzenie, to wielka potrzeba wielkiej przestrzeni, ciszy, samotności, wolności, wyzwania oraz  totalnej przygody.

Mój plan jest prosty, chcę przebiec Islandię w poprzek, a wytyczony przeze mnie szlak ma połączyć przylądek Gerpir, który jest najdalej na wschód wysuniętym punktem Islandii, z przylądkiem Bjargtanger, najdalszym punktem na zachodzie. Ponad 1000 kilometrów bezdroży, pustkowia, nieskalanej natury i poza cywilizacją…

 

 

CEL
1000 KM

1ooo kilometrów, które zamierzam pokonać samotnie, bez pomocy z zewnątrz, licząc tylko na siebie, na swoje umiejętności przetrwania, swój ekwipunek i zapasy.  SOLO, SELF SUPPORTED, takim mianem określa się  najczystszy ze styli, bezkompromisowy i skrajnie trudny, taki właśnie jest styl w którym zamierzam poznać Islandię. Styl ma dla mnie podstawowe znaczenie, nim definiuję swoje podejście do krainy w którą wkraczam, do wyzwania któremu chcę sprostać

Biegam wiec jestem…

Wielki Trawers Islandii, to także wyzwani sportowe, którego celem jest ustanowienie Fastast Known Time, najszybszego znanego czasu.

 

 

 

Szczegóły
mojej wyprawy

Chciałbym przebiec całą trasę w 16 dni, jednak biorąc pod uwagę skrajną nieprzewidywalność Islandii, to właśnie Ona będzie decydować o tym ile tak naprawdę potrwa mój bieg. Powodzenie mojej wyprawy w dużej mierze będzie zależało od tego jak duże będą w tym okresie główne rzeki wypływające z ogromnych islandzkich lodowców, którędy będą płynąć, jak duże będą tworzyć rozlewiska i jak wiele będą niosły wody. Jak silne i z jakiego kierunku będą wiały wiatry, czy będzie dużo opadów, czy będzie bardzo zimno i wilgotno.

Reasumując, jest sporo niewiadomych, sporo niepewności, z drugiej strony determinacja i wiara w to że Islandia będzie dla mnie łaskawa.

Bądź ze mną na bieżąco i trzymaj kciuki!

15.01.2020 r.  Komunikat dotyczący wyprawy!

Mamy potwierdzone informacje, jak poniżej:

Przemo wraca na szlak! Szczegóły wkrótce!