wycieczka-szkocja

Cape Wrath Trial
Niezapomniana
przygoda
w Szkocji

Pragniemy zaoferować Wam inspirującą podróż przez północne, szkockie bezdroża i zabrać w podróż po jednym z najtrudniejszych pieszych szlaków Europy – Cape Wrath Trial – historyczna, owiana tajemnicą nieoznakowana trasa, której przejście nie jest możliwe bez pomocy mapy i kompasu.

Naszą ofertę kierujemy dla wytrwałych piechurów, gotowych na ucieczkę
od cywilizacji, szukających ciszy, partnerstwa i kontaktu z naturą.

Jeśli się
zdecydujesz

Będziemy wspólnie eksplorować i doświadczać różnorodności szkockiej scenerii: zobaczymy malownicze wrzosowiska porastające rozlegle tereny górskie, podmokłe torfowiska, urwiste klify, a jeżeli pozwoli na to pogoda, zdobędziemy najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. Będziemy przeprawiać się przez rwące rzeki, zdobywać górskie przełęcze, a noce spędzać w ‘bothy’ – tajemniczych, opuszczonych chatach, położonych w oddalonych zakątkach górskich.

Wędrując z nami, zobaczycie górskie szczyty ‘bens’, jeziora ‘lochs’, niezmierzone mokradła oraz rozległe doliny, zmieniające swoje oblicze, z każdą napływającą chmurą ‘glens’. Docierając do cywilizacji, będziecie mieli możliwość skosztowania lokalnych potraw, takich jak szkocki ‘haggis’ lub ‘fish’N’chips’, a w małych wioskach rybackich – świeżo złowionych owoców morza. Nie zabraknie również czasu na delektowanie się najlepszą na świecie szkocką whisky. Odwiedzimy nienaruszoną cywilizacją zatokę Sandwood Bay – z wydmami, jeziorem oraz plażą, uznaną za najpiękniejszą w Szkocji, z wyrastającą z dna Atlantyku majestatyczną iglicą skalną. Stamtąd już tylko kawałek do latarni morskiej, która wieńczy najbardziej na północny zachód wysunięty przylądek W ielkiej Brytanii – Cape W rath.*

Gotowy
na przygodę?

Waszym przewodnikiem będzie Przemysław Szapar, znany polski podróżnik, który zna ten szlak jak mało kto, który w 2018 roku ustanowił rekord najszybszego samotnego przejścia całego szlaku Cape Wrath Trial. W naszym zespole znajdą się również Ania i Damian Grabowscy, mieszkający w Szkocji od wielu lat, którzy przemierzyli ją niejednokrotnie wzdłuż i wszerz. Wspólnie zadbamy o wasze bezpieczeństwo i sprawimy by chwile spełnione w Szkocji pozostały w waszych sercach na zawsze.

Jeżeli zainteresowała Was nasza oferta, macie jakiekolwiek pytania lub chcielibyście poznać więcej szczegółów,